Kas yra Mokume Gane?

Mokume Gane – tai ypač sudėtinga metalo apdirbimo technika, atsiradusi Japonijoje prieš 3-4 šimtus metų. Jos pradininku laikomas kalvis Dembei Shoami (1651-1728). Ši technika buvo labiausiai paplitusi ginklų puošyboje. Sujungus tarpusavyje skirtingų spalvų metalų junginius iš įvairių brangiųjų metalų – aukso, platinos, paladžio, sidabro, kartais ir geležies išgaunami nepakartojami piešiniai, kuriais buvo dekoruojami ginklai. 

Žodis Mokume – „medžio akis“ vartojamas norint pabrėžti panašumą į medienos struktūrą, Gane – reiškia metalą. Abu žodžiai Mokume gane – metalinė medžio tekstūra.

Ši technika taip pat naudojama lipdant iš polimerinio molio. Technikos esmė Sluoksniuoti. Sluoksniavimosi proceso metu reikia suspausti daug iškočiotų lakštelių iš pasirinktų skirtingų polimerinio molio spalvų. Gaunamas daugiasluoksnis briketas su skirtingu spalviniu sluoksniu. Briketas pjaunamas, sukamas, spaudžiamas kol gaunamas norimas raštas. Šis raštas yra tarsi topografinis gaminio žemėlapis, parodantis  spalvas bei raižinio gylį sluoksniuotoje medžiagoje.

Kiekvienas gaminys yra neatkartojamas. Netgi bandant pakaroti, jis tik stilistiškai būna panašus.

pakabukas
Salinkis